פינוי גג אסבסט מחיר והסבר מפורט

חומר האסבסט אשר היה נפוץ במשך עשרות שנים בתהליכי בנייה, נחשב כיום לחומר רעיל אשר עשוי להוביל לפגיעה בריאותית משמעותית. על כן, כיום במדינת ישראל נאסר על השימוש בחומר זה והסרת גג אסבסט מוסדרת בחוק הישראלי ומקודמת על-ידי המשרד להגנת הסביבה.

איך נקבע מחיר פינוי גג אסבסט?

לחלקנו, כפרטיים או כמנהלי מוסדות או עסקים, יש גג אסבסט אשר אנו צריכים לפנות. במהלך סקירה זו נציג בעבורכם מהם הגורמים המשפיעים על מחיר פינוי גג אסבסט. מבין המשתנים ניתן למנות: מיקום קיומו של האסבסט, גודל הגג וכן מידת הסיכון הכרוכה בפינוי גג האסבסט שלכם. לכן, ההנחה המקדימה שלנו היא שבכדי לבצע את הפרויקט בצורה מקצועית ומוסדרת, עליכם להשתמש בקבלן אסבסט מורשה. בשלב הראשון, יגיע הקבלן בכדי לסקור את הגג ולקבוע מהו מצב החומר, מהו סוג האסבסט שאתם מעוניינים להסיר ומהי מידת הסיכון בתהליך הפינוי של החומר.

תהליך פינוי הגג יכלול מספר שלבים מרכזיים:

  • שלב ההכנה לקראת הפינוי: הצוות המיומן והמקצועי שלנו יכין את מרחב העבודה באמצעות איטומו, זאת בכדי למנוע את התפשטותם של סיבי האסבסט בתוך אזור זה. בנוסף, יוקם אזור סטרילי שבו צוות העובדים יתארגן באמצעות ציוד מגן ייעודי לקראת הפינוי.
  • שלב פירוק גג האסבסט: צוות מוסמך יפנה בהקפדה יתרה את הגג תוך שימוש בציוד מתקדם אשר מבטיח את בטיחותו של הצוות ושל הסביבה. בעת שלב הפינוי, צריך לדאוג שהאסבסט לא ייפגע, משום שפגיעה בחומר או ביצוע לא מקצועי יכול לגרום לשחרורם של סיבי אסבסט מסוכנים אל חלל האוויר. לאחר סיום שלב הפנוי, אנו נערוך סריקה על מנת לוודא שהשטח המפונה נקי מסיבי אסבסט בכדי להבטיח את שלומם של לקוחותינו.
  • שלב הטמנת חומר האסבסט: לאחר הסרת הגג, על החברה המבצעת להעבירו לאזור פינוי מורשה על-פי חוק. עלות הטמנת החומר יכולה להשתנות בהתאם לכמות החומר או למתקן הפינוי.

לסיום, אנו סבורים כי עלות פינוי גג אסבסט תלויה במספר משתנים כפי שצוינו במאמר זה. ההמלצה המרכזית שלנו בבחירת חברה שעוסקת בהסרת גג אסבסט היא למצוא חברה מקצועית עם רישיון, הן למצב שבו תצטרכו להציג אישורים והן בכדי לשמור על בטיחותכם.

המחיר משתנה בהתאם למידת המורכבות של הפינוי, אך מתחיל החל מ-500 ש"ח למטר. יש לקחת בחשבון שהעלות משתנה בהתאם לגודל הגג שנדרש לפנות, רמת הסיכון הכרוכה בפינוי ועוד.

ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על עלויות פינוי גג אסבסט, ביניהם: גודל השטח שנדרש לפנות, מידת המורכבות של הפינוי (כמו מצב גג האסבסט – האם הוא ניזוק?), אתר הטמנת פסולת האסבסט ועוד.

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לשיחת ייעוץ חינם